top of page

Elektroepilacja twarzy - trwałe usuwanie owłosienia


Twarz jest jednym z najważniejszych elementów kobiecej urody, dlatego kobiety chętnie poświęcają wiele czasu i uwagi na jej pielęgnację. Niestety, nadmiernie owłosiona twarz może być powodem do niezadowolenia i obniżenia samooceny. Kobiety zmagające się z tym problemem często próbują różnych metod usuwania owłosienia, ale nierzadko kończy się to złym skutkiem. Dlatego warto skorzystać z trwałego usuwania owłosienia - elektroepilacji.
Elektroepilacja jest medyczną procedurą, która jest stosowana od ponad 140 lat. Światowa Organizacja Zdrowia zatwierdziła ją jako skuteczną i bezpieczną metodę usuwania owłosienia. Jest to metoda trwała, ponieważ niszczy strukturę korzeniową włosów, dzięki czemu nie mogą odrosnąć. Można ją stosować na czoło, skronie i płatki uszu, brwi, kości policzkowe, wąsika oraz na brodzie i szyi.
Włosy na twarzy mogą mieć różne kolory i typy, co sprawia, że niektóre metody usuwania owłosienia są nieskuteczne lub niebezpieczne. Elektroepilacja radzi sobie z włosami wszystkich kolorów i typów, co sprawia, że jest to najlepsza metoda usuwania owłosienia na twarzy.
Jedynym minusem elektroepilacji jest to, że wymaga czasu i cierpliwości. W przeciwieństwie do innych metod usuwania owłosienia, elektroepilacja wymaga kilku zabiegów, aby uzyskać trwały efekt. Warto jednak poświęcić czas na zabieg, ponieważ nagrodą jest gładka i miękka skóra. Jako specjalista rozumiem, że nadmierna owłosienie twarzy jest problemem, który dotyka wiele osób. Istnieją trzy główne przyczyny nadmiernej owłosienia twarzy: przyczyny nabyte, przyczyny wrodzone oraz depilacja.
Przyczyny nabyte są wynikiem złej diety, zaburzeń hormonalnych, ciąży, aborcji, chorób ginekologicznych, stresu, długotrwałych chorób, operacji, palenia papierosów, zażywania leków hormonalnych oraz okresu dojrzewania. Jeśli zauważasz u siebie nadmierne owłosienie twarzy, skonsultuj się z endokrynologiem i sprawdź swoje wyniki hormonalne. Dopiero po znalezieniu przyczyny można rozpocząć leczenie z lekarzem i przystąpić do kursu elektroepilacji.
Przyczyny wrodzone są dziedziczne (jeśli obecność tych włosów w rodzinie jest dziedziczna) i związane z przynależnością do określonej rasy etnicznej („wschód to delikatna sprawa”). W tym przypadku zalecamy przejście bezpośrednio do procedury elektroepilacji.
Przyczyny depilacyjne wynikają z niszczenia blond długich włosów za pomocą wszelkich dostępnych środków, co prowadzi do przemiany delikatnych włosów w twarde i czarne. W takim przypadku zalecamy natychmiastowe przystąpienie do procedury elektroepilacji i czekanie na wyniki w spokoju.
W przypadku nadmiernej owłosienia twarzy elektroepilacja jest skuteczną metodą, która może pomóc w rozwiązaniu problemu. Jednak przed przystąpieniem do elektroepilacji ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem i poznać przyczynę nadmiernego owłosienia twarzy.
Elektroepilacja jest medyczną procedurą

Comments


bottom of page