top of page

Czy można wykonywać elektroepilację po laserowej depilacji?

Często otrzymujemy pytania od osób, które przeszły laserowe usuwanie włosów, czy mogą teraz poddać się elektrolizie. W skrócie, tak, można, ale jest kilka ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę.

Kurs elektrolizy po laserze będzie znacznie dłuższy. Wynika to z faktu, że po pewnym czasie (od sześciu miesięcy do kilku lat) włosy usunięte laserem mogą zacząć odrastać. W takim przypadku, aby trwale usunąć włosy, trzeba będzie powrócić do elektrolizy.

Warto podkreślić, że w przeciwieństwie do lasera, elektroliza nie wymaga powtarzania kursu co sześć miesięcy lub rok. Aby jednak trwale usunąć włosy, należy odpowiednio dobrać czas rozpoczęcia zabiegów po laserze. Ten moment jest bardzo indywidualny i najlepiej skonsultować się z naszym specjalistą od elektrolizy, który oceni stan twojej skóry i udzieli personalnych zaleceń.

Jeśli chodzi o ogólne informacje, zalecamy poczekać jak najdłużej po laserze – idealnie około pół roku. Ten czas jest potrzebny na regenerację skóry i pojawienie się włosów, które będzie można usunąć za pomocą elektrolizy. Oczywiście, można rozpocząć zabiegi wcześniej, na przykład po miesiącu, ale w takim przypadku możliwa jest konieczność dodatkowych sesji, ponieważ włosy mogą nadal odrastać.

Nie zaleca się jednoczesnego stosowania obu metod ani przeprowadzania elektrolizy bezpośrednio po laserze. Po laserze włosy mogą stać się kruche, a ich usuwanie może zająć więcej czasu i wysiłku.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie twoje pytania i pomożemy dobrać optymalny kurs zabiegów.
Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page