top of page

Co jest lepsze elektroepilacja czy depilacja laserowa

Ważne jest, aby zrozumieć, że nie mówimy, iż jakaś metoda jest zła. Z pewnością są ludzie, którym laser pomaga. Chcemy jedynie zwrócić uwagę na sytuacje, z którymi możecie się spotkać i o których nie zawsze się mówi.

Zagrożenia związane z depilacją laserową na twarzy


Nie zalecamy wykonywania lasera na twarzy, ponieważ do zabiegu należy ogolić twarz. Do nas zgłasza się ogromna liczba młodych dziewcząt, które po laserze mają na twarzy szczecinę. Niektóre przeszły do 29 zabiegów, a przez to, że goliły włosy na twarzy, stały się one grubsze, ciemniejsze i twardsze. Dopiero po tym zdecydowały się na elektroepilację, aby usunąć włosy na zawsze.


Depilacja laserowa a struktura włosa


Warto również zrozumieć, że włos może być ciemny tylko na powierzchni. Często zgłaszają się do nas klienci, którzy przez lata chodzili na zabiegi laserowe, ale włosy nadal rosną. Dzieje się tak dlatego, że u nasady, w korzeniu, włos może być biały lub przezroczysty i nie zawierać melaniny. A to właśnie melanina jest potrzebna, aby laser działał. Niestety, specjaliści często nie sprawdzają korzeni włosów, a na zabieg przychodzicie już ogoleni.


Dlaczego elektroepilacja jest lepsza


Elektroepilacja zapewnia trwałe usunięcie włosów, w przeciwieństwie do lasera. Jeśli naprawdę chcesz rozwiązać problem raz na zawsze, bez powtarzających się zabiegów, lepiej od razu zdecydować się na elektroepilację. Możesz skonsultować się ze swoim kosmetologiem, dermatologiem lub endokrynologiem, ponieważ usuwamy zarówno włosy hormonalne, jak i genetyczne. Mogą to być włosy przezroczyste, meszkowe, rude, siwe lub jasne.

Usuwamy włosy na wszystkich typach skóry, w tym na ciemnej i bardzo ciemnej skórze, w przeciwieństwie do lasera, który nie działa na ciemnej skórze.


Ważność wyboru specjalisty


Ważne jest, aby pamiętać, że wybór metody nie gwarantuje wyniku. Koniecznie trzeba wybrać wykwalifikowanego specjalistę. To zadanie jest znacznie trudniejsze niż wybór metody usuwania włosów.
Comments


bottom of page