top of page

Elektroepilacja - to nie boli

Wrażenie lub odczucie bólu jest przez każdego inaczej odbierane. Niektórzy klienci są tak zrelaksowani, że nawet zasypiają podczas zabiegu. Dla bardzo wrażliwych obszarów, istnieją różne opcje, aby zmniejszyć ból.

Nie wszystkie obszary są jednakowe
Stopień bólu zależy również od obszaru zabiegowego. Niektóre obszary, takie jak górna warga, są znane jako bardziej wrażliwe niż obszary takie jak brwi.


Jak powiedział słynny elektrolog Artur Hinkel: "Bezbolesne lekarstwo jest prawdopodobnie bezużytecznym lekarstwem".
Na szczęście dla Ciebie, to było dawno temu. Świat się rozwinął i obecnie technologia elektroepilacji działa na zupełnie innych zasadach, a zabieg wykonywany jest przy użyciu nowoczesnego sprzętu.

Czym jest ból i dlaczego elektroepilacja powoduje ból?

Postrzeganie bólu obejmuje znacznie więcej niż tylko doznania. Emocjonalne komponenty bólu są często równie ważne jak samo wytwarzanie i przekazywanie sygnału bólowego. Tak więc ból może być postrzegany jedynie jako "sygnał", że coś jest nie tak w organizmie, dopóki nie dotrze do mózgu emocjonalnego, gdzie sygnał ten staje się tym, co odczuwamy jako ból. Zmniejszenie strachu i lęku nie może być niedocenione jako czynnik łagodzący ból.

Co możemy zrobić przeciwko bólowi?

Metody redukcji bólu można podzielić na dwie kategorie:

1) Metody psychologiczne - jeśli jesteś spokojny, będziesz odczuwał mniejszy ból. Osoby zaniepokojone i zdenerwowane odczuwają większy ból niż osoby spokojne i zrelaksowane. W Elektroepilacja.pl dokłada się wszelkich starań, aby stworzyć spokojną i pogodną atmosferę podczas zabiegu, abyś czuł się bezpiecznie i zrelaksowany.
2) Do środków fizycznych należą leki i środki znieczulające, które całkowicie blokują impulsy nerwowe na poziomie lokalnym.

Jest to możliwe również dlatego, że zabieg elektroepilacji w Elektroepilacja.pl wykonuje elektrolog z wykształceniem medycznym..

Comments


bottom of page